FA Kup: Kejn za dva minuta srušio Vimbldon

nedelja 07.01.2018.
17:49

Fudbaleri Totenhem Sparsa rutinski su se plasirali u narednu fazu najstarijeg fudbalskog takmičenja na svetu.

EPA-EFE/ANDY RAIN

Izabranici Maurisija Poketina slavili su na "Vembliju" protiv niželigaša Vimbldona rezultatom 3:0 (0:0).

U prvom poluvremenu nije bilo golova, Sparsi su apsolutno dominirali, imali su 12 šuteva i čak 83% vremena loptu u svojim nogama, ali nisu zatresli mrežu gostiju.

U nastavku se sve za dva minuta promenilo, Kejn je najpre mrežu Vimbldona zatresao u 63. minutu, da bi dva minuta kasnije postigao i svoj drugi gol na susretu.

Sve je bilo apsolutno jasno u 71. minutu, kada je Jan Vertongen postigao gol za 3:0.

Do kraja nije bilo promene rezultata, Totenhem se očekivano lako plasirao u 1/16 finala FA Kupa.

Nešto ranije Vest Hem nije uspeo da slavi na gostovanju Sruzberiju, pa će morati da odigraju revanš meč protiv niželigaša, na svom stadionu. Više o tom susretu OVDE.