FA Kup - Junajted jedva prošao, presudio penal u 93. minutu!

• 09. januar 2016.

• 20:30

Tim sa Old Traforda prikazao još jednu slabu partiju ove sezone, ali glavni cilj su večeras ipak ostvarili.

Kako sezona odmiče, navijači Mančester Junajteda sve su nezadovoljniji igrama i rezultatima ekipe Luja Van Gala.

Ništa novo u tom pogledu nije donela ni današnja utakmica trećeg kola FA Kupa, u kojoj je klub sa Old Traforda dočekao ekipu Šefild Junajteda.

Bilo je to još jedno mučenje za pristalice slavnog kluba, ali je Mančester ipak uspeo da izbori plasman u narednu rundu takmičenja, i to pogotkom iz jedanaesterca u nadoknadi vremena - 1:0!

Gosti iz Šefilda su se orijentisali na odbranu svog gola i to su uspešno činili, a sam podatak da je Van Galov tim tek u 69. minutu uputio prvi šut u okvir gola najbolje ilustruje kako je večeras igrao Mančester Junajted, bez obzira što je imao posed lopte od oko 70 procenata.

I Bastijan Švajnštajger se u finišu meča požalio na povredu, činilo se da će se ovaj meč završiti bez golova, ali u trećem minutu nadoknade, domaći su preko Depaja uspeli da iznude jedanaesterac, koji je u pobedonosni gol pretvorio Vejn Runi!

Dakle, Mančester Junajted ipak ide dalje, a ko se još plasirao u narednu rundu možete da vidite OVDE.