FA kup: Iznenađenje na "Sent Merisu", Lampardovi momci izveli čudo!

sreda 16.01.2019.
23:41

Fudbaleri Derbi Kauntija uspeli su da se plasiraju u 1/16 finala najstarijeg fudbalskog takmičenja na svetu.

EPA/WILL OLIVER

Prvi susret između Derbija i Sautemptona okončan je sa 2:2, te je pobednik, prema pravilima FA kupa, morao biti odlučen u revanšu.

Dočekala je ekipa iz Premijer lige večeras "Ovnove" na svom "Sent Merisu", vodili su sa 2:0, ali su na kraju ispali, kako su fudbaleri Derbija uspeli da poravnaju rezultat i nakon penala obezbede prolaz u narednu fazu takmičenja.

Nakon 90 minuta bilo je 2:2 (0:0), otišlo se u produžetke, u dodatnih 30 minuta nije bilo golova.

U prvom delu su mreže mirovale, da bi u 68. minutu Soton došao do prednosti preko Armstronga.

Samo dva minuta kasnije, činilo se da je sve gotovo, Redmond je duplirao prednost "Svetaca".

Ipak, nisu se gosti iz nižeg ranga predavali, puleni Frenka Lamparda poravnali su rezultat u 76. minutu, strelac je bio pozajmljeni fudbaler Liverpula Heri Vilson.

Šest minuta nakon prvog gola, "Ovnovi" postižu i drugi, Vilson ovoga puta u ulozi asistenta, strelac je bio Veghorn.

Otišlo se u produžetke, u drugom se najpre Tom Lorense ispromašivao pred golom Sautemptona, da bi na drugoj strani golman Rus uspeo da ukroti pokušaj Redmonda u situaciji jedan na jedan.

Nije bilo golova, sve se svelo na penale.

U drugoj seriji je Redmond promašio penal za domaćina, Nadžent je doneo prednost gostima, a do kraja su pogađali i jedni i drugi, te je nakon pogotka Kioa u petoj seriji Derbi došao do pobede i plasmana u narednu fazu FA kupa.