FA kup - Hari Kejn spasao Totenhem eliminacije!

Autor: Boban Filipović
nedelja 10.01.2016.
18:56

Lester bio na dobrom putu da izbaci 'Pevce' iz najstarijeg fudbalskog takmičenja na svetu, ali je Hari Kejn sa bele tačke u finišu uspeo da obezedi revanš svom timu.

BETA/AP Photo/Matt Dunham

Totenhemu nije iskoristio prednost domaćeg terena protiv najprijatnijeg iznanađenja u Premijer ligi ove sezone.

U derbiju 3. runde FA kupa Lester je na 'Vajt Hart Lejnu', bez Vardija i Mareza u timu, vodio sa 2:1 do tri minuta pre kraja utakmice, ali su se 'Pevci' uz dosta sreće spasili ispadanja.

'Sparsi' su poveli već u osmom minutu igre preko Kristijana Eriksena, ali je prednost ekipe Maurisija Poketina bila na snazi tek deset minuta.

Štoper 'Lisica' Vasilevski je poravnao na 1:1 i taj rezultat je bio na snazi do uvodnih trenutaka drugog poluvremena.

Šinđi Okazaki, koga je Ranijeri uveo u igru početkom drugog dela igre umesto Kantea, promešao je odbranu domaćih i iz 'druge šanse' pogodio mrežu Vorma za preokret - 1:2.

Ostatak utakmice protekao je u inicijativi Totenhema, delovalo je da Lester drži stvari pod kontrolom, ali u 87. minutu, nakon prodora Rouza po levom boku, lopta je zakačila Dajera po ruci i sudija Medli je pokazao na belu tačku.

Hari Kejn, koji je ušao u igru 20-ak minuta ranije, preuzima odgovornost, preciznim udarcem sa 'kreča' poravnava na 2:2 i obezbeđuje 'Pevcima' revanš na 'King Pauer' stadionu koji će se igrati za deset dana.