FA kup - 'Građani' i Milvol moćnim preokretom do sledeće runde, ispao Jokanov Fulam, "Will Grigg's on fire!"

Autor: Boban Filipović
subota 06.01.2018.
18:03

Ako izuzmemo eliminaciju Stouka, nije bilo većih izenenđenja ovog popodneva.

Epa/Nigel Roddis

Barnli je najavio da bi možda mogao da priredi senzaciju, poveo je golom Barnsa na 'Etihadu' sredinom prvog poluvremena i sa minumalnom prednošću otišao na odmor, ali je Mančester siti u nastavku postavio stvari na svoje mesto.

Kun Aguero je sa dva gola u razmaku od dva minuta posle Gundoganovih asistencija preokretnuo rezultat u korist 'Građana', a do kraja su se upisali i Sane i rezervista Bernardo Silva za konačnih 4:1.

Fulam je na svom 'Krejven Kotidžu' eliminisan od Sautemptona. Ekipi Slaviše Jokanovića je presudio Vord-Praus golom posle pola sata igre. Dušan Tadić je prolaz 'Svetaca' u narednu rundu ogledao sa klupe za rezerve.

Dalje ide i Mitrovićev Njukasl, mada od sprskog napadača nema ni traga ni glasa, i dalje se oporavlja od povrede.

'Svrake' su rutinski savladale Luton na svom 'Sent Džejms Parku' sa 3:1, Ajoze Perez je postigao prva dva gola na utakmici u razmaku od pet minuta, do odlaska na odmor Šelvi je pratktično rešio pitanje pobednika, a počasni gol za goste postigao je Hilton.

Dalje ide i Votford, koji je bio ubedljiv protiv Bristol sitija na svom 'Vikaridž Roudu' (3:0), te Vest Bromvič Albion, koji je slavio u Ekseteru (0:2), kao i Hadersfild zbog pobede u Boltonu (1:2).

Jedini prremijerligaš koji je eliminisan tokom današnjeg popodneva je Stouk. Koventri je na svom bunjištu pobedio 'grnčare' sa 2:1 i izbacio ih iz daljeg toka najstarijeg fudbalskog takmičenja na svetu.

Nadomak eliminacije bio je i Bornmut, ali su 'Trešnjice' uspele da izbore revanš u Viganu. Vigan je imao dva gola prednosti već posle pola sata igre, prvi je postigao po pesmi čuveni napadač iz Severne Irske Vil Grig, ali su u nastavku puleni Edia Hoa uspeli da izbegnu poraz. Kuk je u nadokandi postigao gol za konačnih 2:2.

Svonsi će imati priliku da se domogne naredne runde na svom 'Libertiju', pošto je remizirao bez golova sa 'Vukovima' u Vulverhemtpnu.

Na identičan način kao i Mančester Siti, Milvol je izbacio Barnsli (4:1). Gosti su poveli na 'Denu', a onda primili četiri komada do kraja.

Najubeldjiviju pobedu tokom subotnjeg popodneva je zabeležio Preston, pukla je "petarda" u Vajkombu (1:5).