FA kup: Duća odveo "Svece" dalje, "Galebovi" lako sa niželigašem

subota 17.02.2018.
18:16

U okviru 1/8 finala najstarijeg takmičenja na svetu, danas su od 16h odigrana dva duela.

Epa/Peter Powell

VBA je na "Hotornsu" ugostio Sautempton, na kraju su gosti slavili sa 1:2 (0:1).

Poveli su "Sveci" u 11. minutu, strelac je bio Vesli Hut, na asistenciju mladog Vard-Prausa.

To je bio i konačan rezultat prvog dela igre, a nakon 11 minuta igre u nastavku Dušan Tadić postiže prelep gol nakon kontre Sotona i donosi svojoj ekipi dva gola prednosti.

Taj gol pogledajte OVDE.

Ipak, samo dva minuta kasnije, VBA se vraća, Rondon postiže gol na asistenciju Krihovijaka i vraća neizvesnost u meč.

Do kraja ipak nije bilo promene rezultata, pokušao je Pardju izmenama da razdrma ekipu, ali izgleda da se nisu oporavili od incidenta koji ih je zadesio tokom nedelje na trening kampu u Barseloni, više OVDE.

U drugom susretu Brajton je dočekao Koventri, a domaćin je očekivano slavio sa 3:1 (2:0).

Prvi gol na meču postigao je novajlija iz PSV Jirgen Lokadija, bio je to njegov prvi pogodak na ostrvu.

Igrao se tada 15. minut, a nekih 20ak minuta kasnije Goldson je povećao prednost "Galebova".

Sve je bilo jasno kada je Leandro Uljoa povisio prednost ekipe Krisa Hjutona u 61. minutu, utehu je gostima doneo Klark-Heris u 77. minutu, počasnim golom.