FA kup - "Đavoli" se razgoropadili protiv trećeligaša, "omrsio" se i Lingard

nedelja 26.01.2020.
17:53

Hoće li navijači biti nešto zadovoljniji..?

Beta/Simon Cooper/PA via AP

Fudbaleri Mančester junajteda su u četvrtom kolu FA kupa gostovali u Tranmiru, koji je napravio veliki iznenađenje u prethodnoj rundi, eliminisavši Votford.

Ipak, protiv "Đavola" nisu imali šansi, već na poluvremenu je Solskjerova četa imala veliku prednost, na kraju je bilo 0:6 (0:5) u korist sastava iz Premijer lige.

Kapiten Hari Megvajer je načeo domaćina u 10. minutu, sjajnim udarcem sa ivice kaznenog prostora, pokazao je najskuplji štoper u istoriji još jedan svoj kvaliltet.

Samo tri minuta kasnije, odličan prodor Dalota po desnoj strani, potom i sjajan dribling i vrlo precizna završnica za 2:0.

A onda, igrao se 16. minut, kada su "Đavoli" stigli do novog pogotka, nakon dugog posta u listu strelaca se upisao Džesi Lingard, preciznim udarcem sa ivice kaznenog prostora.

U finišu poluvremena najpre Džouns postiže pogodak glavom nakon kornera za 4:0, da bi se koji minut kasnije u strelce upisao i Entoni Marsijal.

Sa 0:5 se otišlo na odmor, da bi konačan rezultat Junajted postavio sa kreča u 56. minutu.

Golman Tranmira je oborio Čonga, odgovornost je preuzeo mladi Grinvud, koji postiže pogodak i postavlja konačnih 6:0 za Solskjerovu ekipu, koja je tako overila plasman u peto kolo najstarijeg takmičenja na svetu.