FA kup - Defanzivci falili, Liverpul ispao!

• Autor: Aleksandar Obrenović

• 07. januar 2019.

• 22:38

Postava koju je Jirgen Klop danas izveo je bila sasvim solidna, ali je Liverpul ispao iz takmičenja.

Vulverhempton je danas bio koban po Liverpul.

Ekipa Jirgena Klopa je ispala iz konkurencije za osvajanje FA kupa porazom od Vulvsa 2:1 na stadionu "Molino" u Vulverhemptonu.

Problem koji je imao Jirgen Klop pred ovaj meč jesu povrede defanzivaca, Gomez i Matip su povređeni, a Van Dajk je odmorio, pa je Lovren bio jedini centralni defanzivac u današnjem timu. Fabinjo mu je pravio društvo, a kada se Lovren povredio već u 6. minutu, u igru je morao da uđe najmlađi ikad u Liverpulu kada se radi o FA kupu, Ki Hover.

U prvom poluvremenu Vulverhempton bolji, više je pretio, a do gola je stigao u 38. minutu nakon greške Liverpula na sredini terena. Himenez je išao ka golu, imao je nekoliko opcija, na kraju se odlučio da završi sam i bio je u pravu, 1:0.

Nešto angažovanija igra Liverpula u nastavku je odmah urodila plodom, Origi je bio veoma snalažljiv u kaznenom prostoru, opalio je levicom i savladao protivničkog golmana za 1:1.

Ipak, samo 4 minuta kasnije najlepši detalj na meču, Ruben Neveš se nameštao, šutirao sa 30 metara i savladao golmana Minjolea.

Mogao je Liverpul do izjednačenja, najbolju priliku je imao posle slobodnog udarca Šaćirija, mogao je Švajcarac vrlo lako da Nevešu uzme titulu za najbolji detalj utakmice, ali nije imao sreće, pogodio je stativu, milimetri su odlučili.

Ovom pobedom Vulverhemptona smo dobili novog učesnika 1/16 finala, prethodno su plasman obezbedili Svonsi, Midlsboro, VBA, Vimbldon, Portsmut, Barnet, KPR, Barnli, Votford, Vest Hem, Brajton, Mančester siti, Arsenal, Oldam, Njuport, Bristol siti, Akrington, Kristal palas, Čelsi, Donkaster, Totenhem, Everton, Mančester junajted, Brentford, Gilingem, Milvol i Bolton.

Ponovljene utakmice igraće Luton-Šefild junajted, Blekburn-Njukasl, Sautempton-Derbi, Stouk-Šrusberi.