FA kup - Čelsi za 5 minuta slomio otpor Derbija

• Autor: Janko Glavonjić

• 05. januar 2014.

• 17:23

Čelsi je prošao u sledeću rundu FA kupa pobedom na gostovanju protiv Derbija. Rezultat je bio 0:2 (0:0).

Fudbaleri Čelsija mučili su se protiv drugoligaša Derbija, ali su sredinom drugog poluvremena ipak uspeli da slome otpor domaćina i na kraju zabeleže rutinsku pobedu. Golove za "Plavce" postigli su Mikel u 66. i Oskar u 71. minutu.

Bane Ivanović je odmarao na ovom meču, pa je Ešli Kol bio u startnoj postavi kao levi bek.

U prvom poluvremenu Derbi se jako dobro branio, a Čelsi je pokušavao bunker da probije udarcima iz daljine, ali bez uspeha.

U 66. minutu Mikel je glavom savladao domaćeg golmana, posle sjajno izvedenog slobodnog udarca Vilijana.

Samo 5 minuta kasnije, Oskar je snažnim udarcem i drugi put savladao golmana Granta, i od tog trenutka svima je postalo jasno da iznenađenja neće biti.

Do kraja meča nije bilo većih prilika, i gosti su rutinski priveli meč kraju.

Drugi premijerligaš Sanderlend takođe se mučio sa Karlajlom, koji je član četvrte lige, ali na kraju su slavili rezultatom 3:1 (1:1).

Golove za Sanderlend postigli su Džonson i Hadži, uz O Henlonov autogol, dok je jedini strelac za Karlajl bio Robson.