FA Kup - Čelsi istopio 'čelik', Bane asistent

• 10. januar 2016.

• 16:51

Fudbaleri Čelsija plasirali su se u šesnaestinu finala FA Kupa pošto su u nedelju savladali trećeligaša Skantorp koji se nije obrukao na "Stamford Bridžu".

Aktuelni šampion Engleske uspešno je startovao u četvrtom takmičenju u kojem će se ove sezone boriti za najviše ciljeve.

Čelsi je u trećem kolu FA Kupa kao domaćin savladao trećeligaša Skantorp rezultatom 2:0 (1:0) obezbedivši tako plasman u šesnaestinu finala pomenutog takmičenja.

Ne može se reći da je Čelsi igrao u kombinovanom sastavu pošto minorne promene u timu poput izostanka Nemanje Matića, Džona Terija i Tiba Kurtoe nisu značajnije uticale na igru "Plavaca".

Vodeći pogodak za Čelsi postigao je Dijego Košta već u 13. minutu susreta i to na asistenciju Branislava Ivanovića koji je i danas bio raspoložen za igru.

Tačku na trijumf domaćih stavio je rezervista Loftus-Čik golom u 68. minutu nakon što ga je Aspilikueta sjajno uposlio u visini penala a ovaj precizno šutirao u donji desni ugao protivničkog gola.

Gostujući sastav prikazao se u dobrom svetlu na "Stamford Bridžu" ali "Čelični" nisu bili u stanju da ozbiljnije priprete Čelsiju osim u završnici susreta kada su imali dve dobre šanse za postizanje gola.

Čelsi je na taj način prebrinuo svoj deo posla u trećem kolu FA Kupa, a najvažnije od svega je to što "Plavci" nisu dozvolili eventualno odigravanje uzvratne utakmice.