FA kup - Barnli ubedljiv, Njukasl se obrukao

subota 04.01.2020.
16:46

Odigrano je šest mečeva treće runde najstarijeg takmičenja na svetu.

Beta/AP Photo/Jon Super

Fudbaleri Barnlija slavili su kod kuće protiv niželigaša Piterbora sa 4:2 (3:1).

Već u 23. minutu ekipa Šona Dajča je imala tri pogotka prednosti, poveli su u osmom minutu preko Džeja Rodrigeza, u 15. minutu je Piters povisio na 2:0, da bi se u 23. minutu i Džef Hendrik upisao u listu strelaca.

Uspeli su gosti da uzvrate u 39. minutu, kada se u strelce upisao Toni.

Sa 3:1 se otišlo na odmor, da bi Rodrigez drugim golom povisio na 4:1 u 52. minutu.

Gosti su do kraja uspeli da postignu još jedan pogodak, konačnih 4:2 je u 76. minutu potavio Džejd-Džouns.

Njukasl je u krizi, imaju veliki broj povređenih igrača, a da su pred ekipom Stiva Brusa teški dani potvrdio je i duel sa trećeligašem Ročdejlom.

"Svrake" su gostovale na "Spotland" stadionu pred oko devet hiljada gledalaca, a domaćin je u finišu uspeo da izbori revanš na "Sent Džejms Parku", na kraju je bilo 1:1 (0:1).

Delovalo je da će ekipa iz Premijer lige lako slaviti, poveli su gosti u 17. minutu preko Almirona.

Sa 0:1 se otišlo na odmor, Njukasl je dominirao, ali su postigli samo jedan pogodak.

Domaćin je zaigrao bolje u nastavku, imali su nekoliko prilika, Dubravka se u par navrata istakao dobrim odbranama, da bi u 60. minutu Kemps pogodio i stativu.

A onda, 79. minutu, Vilbraham postiže pogodak za izjednačenje.

Do kraja nije bilo promene rezultata, Ročdejl i Njukasl će igrati revanš za plasman u četvrto kolo.

Plasman dalje su obezbedile ekipe Birmingema, Milvola i Hala, revanš će igrati Bristol i Sruzberi.

Birmingem - Blekburn 2:1
Bristol - Sruzberi 1:1
Barnli - Piterboro 4:2
Milvol - Njuport 3:0
Ročdejl - Njukasl 1:1
Roterhem - Hal 2:3