FA Kup - Arsenal očekivano u polufinalu, Linkoln ispraćen "petardom"!

• Autor: Nikola Miloradović

• 11. mart 2017.

• 20:24

Fudbaleri Arsenala slavili su u 1/4 finalu najmasovnijeg takmičenja u Engleskoj, protiv niželigaša Linkolna.

FA Kup - Arsenal očekivano u polufinalu, Linkoln ispraćen
Izabranici Arsena Vengera nisu imali milosti prema timu koji se nalazi čak 88 mesta ispod njih u engleskom fudbalu, te su na "Emirejtsu" slavili sa čak 5:0 (1:0).

Prvo poluvreme nije donelo previše uzbuđenja, igra "Tobdžija" nije obećavala, ali su uz dosta sreće u prvom minutu sudijske nadoknade došli do gola. Kibs je spustio do Volkota, koji iz šesnaesterca šutira, lopta pogađa dvojicu fudbalera gostiju i završava u mreži.

Čini se da je taj trenutak bio i prelomni, kako gosti nisu ličili na sebe posle pauze.

U prvom poluvremenu su se maltene ravnopravno nosili sa velikanom, da bi razlika u kvalitetu isplivala na površinu u drugih 45 minuta.

Najre je u 53. minutu usamljeni Žiru sa oko 11 metara od gola pogodio nebranjenu mrežu nakon povratne lopte Beljerina.

Treći gol je bio delo fudbalera gostiju Voterfola, koji je nesrećno zatresao sopstevnu mrežu, a do četvrtog gola domaćin dolazi preko Aleksisa Sančeza u 72. minutu. Čileanac je majstorskim udarcem sa ivice kazenog prostora matirao golmana gostiju Farmana.

Samo tri minuta kasnije, Remzi je povisio na 5:0. Sančez je dugo držao loptu na levoj strani, tražio je pravi rešenje, a onda je sjajno pronašao Velšanina na desnoj strani, koji obilazi golmana i pogađa nebranjenu mrežu sa gol linije.

Oba tima su do kraja imala još po koju priliku za gol, ali su mreže ipak mirovale.

Arsenal se tako u polufinalu pridružio Mančester sitiju, koji je ranije danas savladao Midlsboro.