FA kup - Arsenal neće braniti trofej!

• Autor: Aleksandar Obrenović

• 13. mart 2016.

• 16:24

Definitivno je, nakon poraza od Votforda na svom terenu u FA kupu ekipa Arsenala neće braniti trofej u ovom takmičenju.

U okviru četvrtfinala FA kupa ekipa Arsena Vengera je danas na svojim Emiratima igrala protiv Votforda, ali nisu uspeli da pređu ovu veoma tešku prepreku pošto su poraženi sa 1:2 (0:0).

Venger je ovu utakmicu počeo u veoma jakom sastavu, sa Ozilom, Sančezom i Žiruom, ali ni to nije pomoglo protiv danas odlične ekipe Votforda.

Branili su se gosti u prvom poluvremenu, Arsenal nije stvorio previše prilika za gol, a onda su u drugom iskoristili svoje prilike i došli do jedne od najvećih pobeda u novijoj istoriji kluba.

Arsenal je tokom cele utakmice uglavnom držao loptu u svom posedu, stvorili su par opasnih sitaucija u prvom poluvremenu, ali promene rezultata nije bilo, Votford se uspešno odbranio.

Onda je usledio šok u drugom delu.

Igrao se 50. minut, Odion Igalo je konačno uspeo da prekine svoj post i da postigne gol za 1:0.

Krenuo je Arsenal ofanzivnije, što im se obilo o glavu nakon jedne polukontre Votforda. Troj Dini je odložio loptu Guediuri koji fantastičnim udarcem pogađa mrežu Ospine za 0:2. Igrao se 63. minut, za Arsenal nije ostalo mnogo vremena.

Pantilimon je zabeležio jednu veoma dobru odbranu u nastavku, pokušao je kasnije i Gibs, Venger je načinio tri izmene u 68. minutu, ali nije uspeo da unese previše živosti u svoju ekipu, Votford je uspeo da se plasira u polufinale gde su već Everton i Kristal Palas.

Arsenal je uspeo pred sam kraj da stigne do gola preko Velbeka nakon fenomenalne asistencije Ozila, ali to nije bilo dovoljno za prolazak u polufinale. Imao je Arsenal stativu preko Gibsa, a onda je Dani Velbek praktično promašio prazan deo gola iz veoma dobre prilike!

Večeras dobijamo i poslednjeg učesnika žreba koji će biti održan sutra za polufinale FA kupa, a to će biti ili Mančester junajted ili Vest Hem.