• 07. oktobar 2017.

• 22:38

Večeras je odigrano pet mečeva u kvalifikacijama za SP 2018, čeka nas pakao u poslednjem kolu.

Favoriti su večeras opravdali očekivanja, Francuzi na korak od SP, Holanđanima je potrebno čudo za baraž, Portugalci i Švajcarci za kraj u direktnom duelu za prvo mesto!

Večeras je bilo najzanimljivije u grupi A, Francuzi su pobedom u Bugarskoj ostali lideri na tabeli, dok će Holanđani nakon večerašnje tesne pobede u Belorusiji u poslednjem kolu imati šansu da se domognu baraža ukoliko pobede Šveđane, ali sa čak sedam golova razlike.

Francuzi su kao gosti savladali Bugare, a heroj je bio Matuidi koji je već u trećem minutu iskoristio asistenciju Grizamana za 0:1.

Holanđani su se mučili, ali su u finišu slomili Beloruse i slavili iz penala. Holandija je povela golom Propera u 24. minutu, ali je u 55. Volodjko izjednačio na 1:1. U 84. minutu, Arjen Roben je sa bele tačke doneo zlata vrednu pobedu "lalama". Konačnih 3:1 postavio je Depaj u nadoknadi vremena, ali ni on im ne znači mnogo, jer moraju da pobede Šveđane sa 7 golova razlike.

Francuska sada ima 20 bodova, Švedska 19, a Holandija 16, a u poslednjem kolu upravo dočekuje Šveđane. Međutim, problem je što se prvo gleda gol razlika, a Šveđani imaju +19, a Holanđani +7, tako da samo čudo može da ih odvede do baraža.

Švajcarci su opravdali ulogu favorita, deklasirali su Mađare rezultatom 5:2 i sada drže sve u svojim rukama pred odlučujući duel sa Portugalcima.

Švajcarci su do pobede došli pogocima Džake u 18, Fraja u 20. i Zubera u 43. i 49. minutu.

Portugalci su se kao gosti mučili sa slabašnom Andorom i opet nisu mogli ništa bez Kristijana Ronalda. On je odmarao na klupi u prvom poluvemenu, ali je morao da uđe na startu drugog i odmah je rešio meč u 63. minutu. Konačnih 2:0 postavio je Andre Silva u samom finišu meča.

Podsetimo, Švajcarska ima tri boda više od Portugala kom upravo gostuje u poslednjem odlučujućem kolu koje će odlučiti ko će u baraž, a ko direktno u Rusiju.

Grčka je zabeležila verovatno ključnu pobedu za baraž, u gostima je savladala Kipar rezultatom 2:1 i tako preskočila BiH na drugoj poziciji.

Belgija je odavno overila plasman kao prva na tabeli, a kolo pre kraja, Grčka ima dva boda više od BiH, a u poslednjem kolu dočekuje slabašni Gibraltar. BiH mora da pobedi Estoniju u gostima i da se nada čudu u Grčkoj.