Evo kako se slavilo na Islandu

ponedeljak 09.10.2017.
23:05

Reprezentacije Islanda po prvi put će u svojoj istoriji učestvovati na Svetskom fudbalskom prvenstvu.

Beta/AP Photo/Francois Mori

Fudbaleri selekcije Islanda pobedom protiv Kosova na stadionu u Rejkjaviku rezultatom 2:0 (1:0), overili su plasman na Mundijal u Rusiji.

Poveli su golom Gilfija Sigurdsona u 40. minutu susreta, a pobedu je overio Gudmundson u 68. minutu, na asistenciju strelca prvog gola.

Sa ta tri boda Island je overio prvo mesto u Grupi I i direktan plasman na smotru najboljih svetskih selekcija, ispred Hrvatske, koja je pobedom u Ukrajini došla do drugog mesta i baraža.

Island je tako po prvi put učesnik jednog Svetskog prvenstva, oni su tako postali i najmanja zemlja na svetu koja je izborila plasman na Mundijal (oko 334 hiljade stanovnika) a evo kako se slavilo na terenu u prestonici nakon poslednjeg sudijskog zvižduka.