Everton prebrodio Karlajl, Martinez specijalista za FA kup

nedelja 31.01.2016.
16:36

Ekipa iz Liverpula preskočila još jednu prepreku.

BETA/AP Photo/Jon Super

Na meču 4. runde najstarijeg fudbalskog takmičenja, ekipa Evertona je lako izašla na kraj sa ekipom iz četvrtog ranga takmičenja.

'Karamele' su iz daljeg takmičenja izbacili ekipu Karlajla, pobedom rezulatom 3-0, a ovaj dvoboj je ulepšao gest navijača kluba sa 'Gudisona', koji su donacijom pomogli da se sanira šteta na stadionu ovog kluba.

Menadžer Evertona, nije želeo da se kocka, i uprkos velikoj razlici u kvalitetu nije želeo da poteceni protivnika, pa je izveo gotovo najjači tim.

Gostujući tim je odlično otvorio meč, i već u 2. minutu dolazi u prednost, pogotkom Arune Konea.

Već u 14. minutu, klub iz Liverpula uspeva da udvostruči rezultat, preko Arona Lenona.

Tačku na ovaj meč stavio je Ros Barkli, pogotkom u 65. minutu meča.

Španski trener sa velikim ambicijama ulazi u nastavak takmičenja, i želi da sa Evertonom ponovi veliki uspeh, koji je postigao dok je bio na klupi Vigana, kada je uspeo da osvoji trofej FA kupa, u sezoni 2012/2013.