Everton posustaje, novi poraz!

nedelja 01.11.2020.
16:54

Posle sjajnog starta sezone, tim Karla Anćelotija danas drugi put uzastopno nadigran.

Beta/Alex Pantling/Pool via AP

U utakmici sedmog kola Premijer lige, Njukasl je na svom terenu savladao ekipu Evertona rezultatom 2:1.

Ovo je drugi poraz Evertona, i to uzastopni, posle četiri pobede i jednog remija u prvih pet kola, dok su ''Svrake'' upisale treći trijumf.

Anćelotijev tim je danas imao znatno više loptu u posedu, ali mu to nije ništa značilo u duelu sa Njukaslom, koji je u drugom poluvremenu prelomio meč u svoju korist.

Na vodeći gol se čekalo do 56. minuta, kada su domaći iznudili penal, a posle potvrde te odluke iz VAR sobe, Kalum Vilson je bio siguran sa bele tačke, za vođstvo od 1:0.

Pokušao je Anđeloti izmenama nešto da promeni, nije uspeo, pa je Vilson svojim drugim golom u 84. minutu potvrdio trijumf Njukasla - 2:0.

Tek u nadoknadi vremena Everton je uspeo da nađe put do mreže domaćina, Dominik Kalvert-Luin je pogodio na asistenciju Ivobija, ali to je bilo sve od gostiju u ovom meču.