Everton odneo bod sa 'Emirata'

• Autor: Filip Mitrović

• 08. decembar 2013.

• 18:52

Mesut Ozil golom deset minuta pre kraja meča uspeo da probije bedem 'Karamela', ali Barsin vuderkind Đerar Deulofeu ekspresno donosi poravnanje , te četa Roberta Martineza ostaje na samo jednom porazu ove sezone. Domaćini žale zbog prečke Žirua u 94. minutu.

Više se očekivalo od meča 15. kola na 'Emirejtsu', gde je lider Premijer lige dočekao ove sezone sjajni Everton. Uzbuđenja tek u finišu, završilo se 1:1.

Prvo poluvreme prilično dosadno, Arsenal ima blagu inicijativu, ali uzbuđenja su viđena tek u finišu kada je Tim Hauard fantastično reagovao na pokušaje Žirua i Ramzija.

'Tobžije' kreću agilno u nastavku, u više ugrožavaju protivnički gol, ali se vremenom stvorila nervoza koju Venger pokušava da anulira sa tri istovremene izmene u 68. minutu. Ubacije Rosickog, Volkota i Flaminija umesto Ramzija, Kasorle i Vilšera.

To se ispostavilo kao dobar potez, Flamini samo tri minuta kasnije odlično šutira, ali lopta odlazi tik pored desne stative Hauardovog gola.

U 78. minutu velika šansa za goste u kojoj se našao Miraljas, ali je Belgijanac neprecizan. Martinez ga menja, uvodi Deulofeua što će se ispostaviti kao potez meča.

Međutim, u istom minutu Rosicki je pogodio Volkota u trepavicu, on je glavom želeo da proigra Žirua, koji ne stiže do lopte, ali iz drugog plana stiže Mesut Ozil koji iz peterca trese mrežu.

ozil

'Tobdžije' su izgleda već pomislile da su im tri boda u džepu, ali ih je u 84. minutu razuverio Đerar Deulofeu koji na asistenciju sjajnog Kostarikanca Ovijeda donosi izjednačenje.

deulofeu

Do kraja meča beležimo priliku Flaminija na jednoj i Lukakua na drugoj strani, prečku Olivijea Žirua iz poslednejg minuta sudisjke nadonade, ali ostalo je 1:1.