subota 22.06.2019.
22:55

Kompletirana je grupa A, Španija je u polufinalu.

EPA-EFE/ALFIO GUARISE

Selekcija Španije slavila je sa 5:0 (3:0) protiv Poljske u trećem kolu grupne faze Evropskog prvenstva za mlade u Italiji i San Marinu.

Poveli su u 17. minutu, strelac je bio Pablo Fornals.

U 35. minutu je prednost "Furije" duplirao Ojarzabal, da bi samo četiri minuta nakon toga, vezista Napolija Fabijan Ruiz povisio na 3:0 u korist Španije.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, da bi sve dileme bile otklonjene u 71. minutu, kada je Dani Sebaljos postigao gol za 4:0 iz slobodnog udarca.

Konačan rezultat postavio je Borha Majoral u 90. minutu, Španija sa prvog mesta u grupi ide dalje.

Patrik Kutrone Italija

U drugom susretu u okviru grupe A, Italija je slavila sa 1:3 (0:1) protiv Belgije.

Poveli su "Azuri" u 44. minutu, strelac je bio vezista Kaljarija Nikolo Barela.

Bio je to idealan trenutak da se postigne gol, da bi u nastavku, ponovo u pravo vreme, Italijani duplirali prednost.

Igrao se 53. minut kada je Kutrone, na asistenciju Pelegrinija, povisio na 2:0.

Ređale su se prilike pred golom Belgije, ali je golman Volf bio raspoložen u nastavku.

A onda, 79. minut, Belgija se vraća, sjajan gol postigao je mladi vezista Versharen.

U 87. minutu je Manćini pogodio prečku, da bi samo dva minuta kasnije Kjeza postigao fantastičan pogodak.

Gledao se snimak, ali je sudija Srđan Jovanović dobio informaciju da je gol regularan, nije bilo ofsajda, fudbaler Fiorentine je postavio konačan rezultat.

Italijani su drugi u grupi, čekaju rasplet u ostalim grupama i nadaju se da kao najbolji drugoplasirani mogu da nastave takmičenje. Snove mogu da im sruše Rumunija i Francuska, obe selekcije imaju po šest bodova i ako u međusobnom duelu odigraju nerešeno, obe će otići dalje.