• 24. jun 2019.

• 22:55

Na drugom susretu Hrvatska - Engleska smo videli čak šest golova.

Euro (u21) - Košmarni
Mladi reprezentativci Rumunije i Francuske su prošli dalje sa 0:0, "Azurini" osetili gorak ukus eliminacije kao i starije kolege 2004. godine. "Vatreni" i "Gordi Albion" odigrali za navijače 3:3.

Rumunija i Francuska su odigrali (očekivano) miroljubivo večeras u Ćezeni.

Najveća šansa za videti gol se desila već u dvadesetom minutu prvog poluvremena, ali je sudija posle konsultacija sa VAR-om odlučio da ne dosudi penal u korist Rumuna.

U prvom poluvremenu su mlade komšije pokazivali više "želje" za golom dok je Francuska imala tek jedan šut ka golu, i to van.

Nastavak igre je obeležila bolja igra "Galskih petlova", Rumunija nije uspela ni da uopšte ozbiljnije ugrozi svog protivnika.

U drugom susretu grupe C smo videli duel otpisanih između Hrvatske i Engleske.

Prvi period igre se završio nerešenim ishodom 1:1, Englezi su poveli golom iz penala preko Nelsona da bi pet minuta pred pauzu Brekalo doneo izjednačenje.

Samo tri minuta po početku drugog poluvremena Džejms Medison donosi novo vođstvo "Gordog Albiona", fudbaler Lestera se odlično snašao u šesnaestercu.

Međutim, "Vatreni" ponovo uspevaju da izjednače, ovog puta strelac je Nikola Vlašić, koji se pritom i povredio. 2:2 u 62. minutu.

Englezi stižu i treći put do minimalne prednosti, strelac je bio Keni u 70. minutu, ali desetak minuta kasnije Brekalo, svojim drugim golom postavlja konačnih 3:3.

Dakle, u polufinale iz ove grupe idu dve ekipe, Francuska i Rumunija, a poznati su i parovi polufinala.