Veoma zanimljive utakmice u okviru Grupe C i Grupe I.

EPA-EFE/FOCKE STRANGMANN

Grupa C

Holanđani su vratili Nemcima milo za drago.

Ekipa Ronalda Kumana je večeras slavila u Hamburgu sa 2:4 i tako nadmašila onu pobedu Nemaca u Holandiji u prvom kolu kvalifikacija

Gnabri je doveo domaće u prednost u 9. minutu utakmice, a taj rezultat je bio na snazi sve do 59. minuta. Ipak, tada Frenki De Jong donosi izjednačenje Holanđanima, a samo sedam minuta kasnije, 1:2 u režiji Džonatana Taha koji je smestio loptu u svoju mrežu.

Kros je iz penala izjednačio u 73. minutu, ali je pobedu gostima doneo igrač PSV-a Malen koji je postigao gol na svom debiju. Konačnih 2:4 postiže Vajnaldum koji je fantastično istrčao kontru i iskoristio je asistenciju Depaja.

Grupa I

San Marino - Belgija 0:4
Škotska - Rusija 1:2

Belgijanci su i dalje maksimalni, kao što se očekivalo. Oni su danas savladali San Marino u okviru petog kola kvalifikacija za EP, ali su se čak i namučili.

Tek u 43. minutu su uspeli da probiju bedem pred golom San Marina, Bačuaji je bio strelac iz kaznenog udarca, a nakon toga je bilo sve lakše.

Do kraja utakmice još tri gola u mreži San Marina. Prvo je Mertens u 57. minutu uspeo da povisi na 0:2, da bi Čadli povisio na 0:3. Konačnih 0:4 postavlja Bačuaji u drugom minutu nadoknade.

U duelu Škotske i Rusije preokret.

Domaći su vodili golom Mekgina od 11. minuta, ali je pred kraj prvog poluvremena, u 40. minutu Dzjuba izjednačio rezultat.

Konačnih 1:2 postavlja Juri Žirkov u 59. minutu utakmice.