Euro 2020 (kval.) - Turci remijem do kontinentalne smotre

četvrtak 14.11.2019.
19:58

Reprezentacija Turske obezbedila je plasman na Evropsko prvenstvo koje se održava narednog leta.

EPA-EFE/SEDAT SUNA

Na "Turk Telekom" stadionu u Istanbulu selekcija Turske dočekala je reprezentaciju Islanda, meč je okončan sa najnepopularnijih 0:0, ali je bod domaćinu obezbedio plasman na kontinentalnu smotru.

Najbolju šansu u prvom poluvremenu propustio je Burak Jilmaz, tukao je glavom sa oko 11 metara, ali je lopta otišla tik preko gola rivala.

U nastavku nova šansa za Jilmaza, ali je ovoga puta Halđorson dobro intervenisao.

Strepeli su Turci u finišu, Island je pripretio preko Magnunsona, koji je bio izblokiran u poslednjem trenutku, ali je odbitak pokupio Sigurdson i poslao ga preko gola rivala.

U nadoknadi vremena nova šansa za "Ledene", ovoga puta je odbrana uspela u zadnji čas da izblokira Palsona.

Mogli su Turci i do pobede, ali jedan od defanzivaca Islanda uspeo da izblokira dobar pokušaj Čelika u poslednjim trenucima susreta.

Na kraju podela bodova, kojoj se raduje Turska, imaju 20 bodova, četiri više od današnjeg rivala i nakon devete runde su uspeli da obezbede plasma na Evropsko prvenstvo.