četvrtak 10.10.2019.
19:51

Belorusija je dočekala poslednjeplasirani tim grupe C.

Epa/Anatoly Malatsev

Estonija je u okviru sedmog kola kvalifikacija za Evropsko prenstvo gostovala u Belorusiji, obe ekipe su praktično ostale bez šansi da se plasiraju na kontinentalnu smotru, a međusobni duel okončali su sa najnepopularnijih 0:0.

U prvom poluvremenu su ekipe bile poprilično izjednačene, nešto više posla imao je čuvar Estonije, koji je zabeležio jednu odbranu.

U nastavku daleko bolja igra domaćina, ali je raspoložen na golu Estonije bio Lepmets, u drugom poluvremenu je imao pune ruke posla, ali je zabeležio šest odbrana i sačuvao mrežu.

Na kraju podela bodova, prvi bod za Estoniju u kvalifikacijama, Belorusija ima tri više, pet manje od Holandije koja ima dve utakmice manje i osam od Severne Irske, koja je na drugom mestu i ima utakmicu manje od Belorusa.

Ipak, dobra vest za Belorusiju je da sada može da se okrene pripremanju plej-ofa Lige nacija, kako im to ostaje kao šansa za plasman na Euro naredne godine.

Nešto ranije, Kipar je slavio u Kazahstanu u okviru grupe I, više OVDE.