petak 15.11.2019.
20:31

Dobili smo još jednog učesnika finalnog turnira.

Epa/Anatoly Malatsev

Finci sigurnom pobedom nad Lihtenštajnom (3:0) overili vizu, Norvežani i dalje mogu do drugog mesta.

Grupa J

Jermenija - Grčka 0:1
Finska - Lihtenštajn 3:0

"Heleni" su zabeležili minimalnu pobedu u Jerevanu zahvaljujući golu Limniosa u 34. minutu meča. Grci naredni meč igraju sa Fincima, ali će ovaj meč biti bez rezultatskog značaja pošto "heleni" ne mogu više od trećeg mesta u svojoj grupi.

Finci su večerašnjom sigurnom pobedom overili svoje učešće na narednom Evropskom prvenstvu. Domaćin je slavio u Helsinkiju rezultatom 3:0 protiv slabašnog Lihtenštajna, dvostruki strelac je bio Temu Puki dok je u 21. minutu pogodio Timinen.

Grupa F

Norveška - Farska Ostrva 4:0

Norvežani su zadržali matematičke šanse da se direktno plasiraju na naredni EURO posle pobede od 4:0 u Oslu. Domaćin je postigao po dva gola u oba dela igre, u prvom poluvremenu su pogađali Reginiusen i Fosum u prvih osam minuta, da bi po povratku sa pauze Sorlot postigao dva gola za konačnih 4:0