Euro 2020 (kval.) - Poljaci idu na EP, Bejl drži Velšane u igri, Nemci proradili sa igračem manje!

Teški porazi za Severnu Makedoniju i Sloveniju, Zidan će imati glavobolje.

EPA-EFE/Leszek Szymanski

Grupa C

Belorusija - Holandija 1:2
Estonija - Nemačka 0:3

Nešto ranije danas Holandija je sa dva gola Vajnalduma slavila u Belorusiji, više OVDE.

Nemci su takođe slavili na gostovanju, u Talinu su bili bolji od Estonije, iako su već od 14. minuta imali igrača manje, direktan crveni dobio je Emre Džan.

Ipak, na startu drugog poluvremena Gundogan donosi prednost "Pancerima", da bi šest minuta kasnije autogolom Mets duplirao prednost gostiju.

Sve dileme je golom u 71. minutu otklonio Timo Verner.

Nemačka i Holandija imaju po 15 bodova, Severna Irska ima tri boda manje, Belorusija i Estonija su odavno bez šansi za plasman na Euro.

Grupa E

Mađarska - Azerbejdžan 1:0
Vels - Hrvatska 1:1

Nešto ranije Mađari su slavili protiv Azerbejdžana, više OVDE.

Velšani su ugostili Hrvatsku u Kardifu, gosti su poveli preko Vlašića već u devetom minutu.

Ipak, nisu se predavali "Zmajevi", igrao se treći minut nadoknade kada je golom inicijativu domaćina krunisao Geret Bejl.

Na poluvremenu je Dalić morao na teren umesto povređenog Kovačića da pošalje Rakitića, potom je prinudnu izmenu i Gigs morao da pravi, na teren je umesto mladog Ampadua ušao Morel.

Do kraja nije bilo promene rezultata, dodajemo ipak da su povrede doživeli fudbaleri madridskog Reala Geret Bejl i Luka Modrić.

Vels je zadržao teoretske šanse za plasman na Euro, a Hrvatima ostaje da dobiju Slovačku u poslednjem meču.

Grupa G

Poljska - Severna Makedonija 2:0
Slovenija - Austrija 0:1

Poljska je savladala Severnu Makedoniju i tako overila vizu za Evropsko prvenstvo.

Poveli su u 74. minutu, strelac je bio Frankovski, na asistenciju Levandovskog.

Napadač Bajerna je šest minuta kasnije upisao još jednu asistenciju, dodao je loptu do Milika, koji je postigao sjajan gol.

To je bilo dovoljno za trijumf, ali i za plasman na kontinentalnu smotru.

Na korak od plasmana na Euro je i selekcija Austrije, koja je slavila u Sloveniji sa 0:1.

Poveli su preko Stefan Poša u 21. minutu, manje više je sve postalo jasno kada je u finišu Slovenija ostala sa igračem manje, Denis Popovič je zaradio direktan crveni karton.