četvrtak 10.10.2019.
17:58

Reprezentacija Kipra slavila je u Kazahstanu.

Beta/AP Photo

U okviru grupa I, reprezentacija Kipra je kao gost slavila protiv Kazahstana sa 1:2 (1:0).

Igrao se 34. minut kada je domaća selekcija stigla do prednosti, Malij je dobro tukao nakon kornera sa desne strane, ali je pogodio stativu, odbitak je ipak pokupio Jerlanov, koji donosi prednost selekciji Kazahstana.

Sa 1:0 se otišlo na odmor, da bi Kipar poravnao rezultat u 73. minutu, Spoljarić je centrirao sa leve strane, napadač Kopenhagena Sotiru je glavom sproveo loptu u mrežu rivala.

Samo 11 minuta kasnije, Kiprani stižu do preokreta, prizeman centaršut Kostija sa desne strane, lopta je otišla na dalju stativu, gde je usamljen bio Janu, koji trese mrežu Kazahstana za potpuni preokret na "Astana Areni".

Do kraja nije bilo promene rezultata, Kipar je upisao treći trijumf i nalazi se na trećem mestu grupe I sa 10 bodova, pet manje od Rusije i osam od maksimalne Belgije, uz utakmicu više, dok je Kazahstan četvrti sa sedam bodova.