Euro 2020 (kval.) - Het-trik Ronalda, Portugalci na korak od EP, Englezi pregazili Crnu Goru i overili vizu!

četvrtak 14.11.2019.
22:39

Francuska pobedom proslavila plasman na kontinentalnu motru, na EP ćemo gledati i Češku!

EPA-EFE/LUIS FORRA

Grupa A

Češka - Kosovo* 2:1 (0:0)
Engleska - Crna Gora 7:0 (5:0)

Selekcija Češke je nakon preokreta savladala reprezentaciju tzv. Kosova i overila plasman na Evropsko prvenstvo.

Poveli su gosti u 50. minutu, ali je Kral poravnao rezultat u 71. minutu utakmice.

Oduševljenje na stadionu u Plzenju usledio je osam minuta kasnije, kada je Čelustka pogodio za potpuni preokret.

Do kraja nije bilo promene rezultata, Češka je uz Englesku obezbedila plasman na kontinentalnu smotru.

Englezima je bio potreban samo bod protiv Crne Gore, ali su rešili da u stilu overe vizu za Euro, pa su pred oko 78 hiljada gledalaca na "Vembliju" slavili sa čak 7:0.

Poveli su preko Okslejda-Čemberlejna već u 11. minutu, asistirao mu je Čilvel, da bi bek Lestera samo osam minuta kasnije sa golom spojio Harija Kejna.

Isti tandem je stupio na scenu ponovo u 24. minutu, het-trik asistencija za Čilvela, drugi gol napadača Totenhema.

Već nakon pola časa igre bilo je 4:0, gol Markusa Rašforda, na asistenciju saigrača sa "Old Traforda" Megvajera.

U 37. minutu kapiten "Gordog Albiona" Hari Kejn kompletira het-trik, ovoga puta mu je asistirao Aleksander-Arnold.

Sve je bilo jasno već nakon 45 minuta, da bi do kraja Šofranac postigao autogol, a konačan rezultat je postavio napadač Čelsija Abraham u 84. minutu.

Grupa B

Portugalija - Litvanija 6:0 (2:0)
Srbija - Luksemburg 3:2 (2:0)

Portugalci imaju stvari u svojim rukama, slavili su ubedljivo proti Litvanije i sada im je potrebna samo pobeda protiv Luksemburga za plasman na kontinentalnu smotru.

Izrutinirali su Litvance, Ronaldo ih je načeo u sedmom minutu sa bele tačke, da bi napadač Juventusa 15 minuta kasnije postigao i drugi pogodak, ovoga puta na asistenciju Pasijensije.

Sa 2:0 se otišlo na odmor, u prvih 11 minuta nastavka se u strelce upisuju Pici i Pasijensija za 4:0.

U 63. minutu je Bernardo Silva povisio na 5:0, da bi konačan rezultat na asistenciju fudbalera "Građana" postavio Kristijano Ronaldo, koji je tako došao do novog het-trika u dresu reprezentacije.

Srbija je na stadionu "Rajko Mitić" savladala Luksemburg, više o tom susretu OVDE.

Grupa H

Turska - Island 0:0
Albanija - Andora 2:2 (1:1)
Francuska - Moldavija 2:1 (1:1)

Remijem u Istanbula Turska je obezbedila plasman na Euro, ali je na taj način omogućila i "Galskim petlovima" plasman na kontinentalnu smotru.

Aktuelni prvaci sveta su se postarali da pobedom obeleže plasman na EP, savladali su Moldaviju, iako nisu pružili preterano impresivnu partiju.

Poveli su gosti u devetom minutu, preko Rate.

Rezultat je poravnao Rafael Varan u 35. minutu utakmice, pa se na odmor otišlo sa 1:1

Pobedu "Trikolorima" doneo je Olivije Žiru sa bele tačke u 79. minutu utakmice.

U istoj grupi bodove su podelile selekcije Albanije i Andore.

Balaj je doneo prednost selekciji Albanije, 12 minuta kasnije Kristijan Martinez je poravnao rezultat.

Sa 1:1 se otišlo na odmor, da bi nakon samo tri minuta igre u nastavku Andora došla do preokreta, ponovo je Martinez bio strelac.

Bod Albaniji obezbedio je Manaj u 55. minutu.