Euro 2020 (kval.) - Drama u Irskoj, Danci na EP, Italijani brojali do devet, Švajcarci do šest!

Pobedama su kvalifikacije okončale i selekcije Norveške, Švedske, Španije, Grčke i BiH.

EPA-EFE/TOLGA BOZOGLU

Grupa D

Gibraltar - Švajcarska 1:6 (0:1)
Irska - Danska 1:1 (0:0)

Ključan meč za ovu grupu odigran je u Irskoj, gde je Danska uspela da obezbedi plasman na Euro.

Gol odluke postigao je Brajtvajt u 73. minutu i to jeku napada Iraca.

Uspeo je Doerti da prvencem u dresu reprezentacije zadrži nade Iraca, bio je strelac u 85. minutu, ali je ekipi Mika Mekartija samo pobeda igrala.

Do nje nisu uspeli da dođu u poslednjih par minuta, te je Danska otišla na Evropsko prvenstvo.

Švajcarska je imala stvari u svojim rukama, pobeda protiv Gibraltara im je garantovala plasman na EP, uradili su to sa stilom.

Poveli su u 10. minut preko Itena i sa 0:1 se otišlo na odmor.

Onda su u rasponu od 50. do 57. minuta postigli još dva pogotka, strelci su bili Ruben Vargas i Fašnaht.

Usledio je utešni gol za domaći sastav, koji je postigao Stjše, da bi potom Benito i Iten overili pobedu "Sajdžija".

Konačan rezultat je u 86. minutu postavio Granit Džaka.

Grupa F

Malta - Norveška 1:2 (1:1)
Španija - Rumunija 5:0 (4:0)
Švedska - Farska ostrva 3:0 (1:0)

Selekcija Norveške, sa kojom će se Srbija susresti u baražu za plasman na Euro, slavila je na Malti ubedljivije nego što rezultat pokazuje.

Dominirali su Skandinavci, poveli su u sedmom minutu preko Džošue Kinga, da bi Malta iz retke prilike u 40. minutu stigla do izjednačenja, strelac je bio Feneh.

Sa 1:1 se otišlo na odmor, prednost je Norvežanima vratio Serlot u 62. minutu, da bi pet minuta kasnije King dobio idealnu priliku da uveća prednost, ali je promašio jedanaesterac.

Španija je još ranije obezbedila plasman, pa je nekako rutinski dobila Rumuniju kod kuće za kraj kvalifikacija.

Povela je "Furija" u osmom preko Fabijana Ruiza, u 33. minutu je Đerar Moreno duplirao prednost, da bi 10 minuta kasnije napadač Viljareala postigao i drugi gol na utakmici za 3:0.

Rus postiže autogol u 45. minutu za 4:0, da bi konačan rezultat u sudijskoj nadoknadi drugog poluvremena postavio Ojarzabal.

Švedska je takođe ranije obezbedila plasman, koji su proslavili rutinskom pobedom nad Farskim ostrvima.

Poveli su u 29. minutu preko Andersona, u drugom poluvremenu je prednost duplirao Svanberg, da bi konačan rezultat u 80. minutu postavio Guideti.

Grupa J

Grčka - Finska 2:1 (0:1)
Italija - Jermenija 9:1 (4:0)
Lihtenštajn - BiH 0:3 (0:0)

I ovde je od ranije poznata situacija, na Euro idu Italija i Finska.

"Azuri" su kvalifikacije okončali na impresivan način, sa devet golova u mreži Jermenije na "Renco Barberi".

Već u 33. minutu je bilo 4:0, u strelce su se upisivali Imobile dvaput, Zaniolo i Barela.

Nisu usporavali ni u nastavku, u 64. minutu Zaniolo ponovo strelac, Romanjoli je osam minuta kasnije povisio na 6:0, da bi tri minuta kasnije Italijani dobili penal, koji je u gol pretvorio Žoržinjo.

Već u 77. minutu se u strelce upisuje i Orsolini, da bi dva minuta kasnije Babajan postigao počasni pogodak za Jermene.

Konačan rezultat je u 81. minutu postavio Federiko Kjeza.

Grčka je posle preokreta slavila protiv Finske u Atini, gosti su poveli preko Pukija u 27. minutu, da bi na startu drugog poluvremena rezultat poravnao Mantalos.

Pirovu pobedu Grcima doneo je Galanopulos u 70. minutu.

Bosanci su neuspešne kvalifikacija završili pobedom, slavili su protiv nemoćnog Lihtenštajna kao gosti sa 0:3.

U prvom delu je domaćin nekako odoleo, da bi u nastavku golove postizali Ćivić i dva puta Hodžić.