Euro 2020 (kval.) - Česi šokirali Engleze i prekinuli nestvaran niz, istorijska pobeda Andore!

Mininalac Francuza, bez golova u Crnoj Gori.

EPA-EFE/MARTIN DIVISEK

Grupa A

Češka - Engleska 2:1
Crna Gora - Bugarska 0:0

Reprezentacija Češke šokirala je Englesku na stadionu u Pragu, slavili su protiv selekcije Gereta Sautgejta nakon preokreta i napravili veliki korak ka plasmanu na Euro.

Duel ove dve selekcije u Engleskoj okončan je pobedom pobedom "Gordog Albiona" od čak 5:0, pa je jasno kakav podvig su napravili Jaroslav Šilhavi i njegovi izabranici.

Poveli su Englezi već u petom minutu i delovalo je da bi Čehe mogao da snađe sličan scenario kao iz marta. Strelac je bio Hari Kejn, sa bele tačke.

Ipak, samo četiri minuta kasnije, Česi dolaze do gola, rezultat je poravnao Brabec, na asistenciju Čelustke.

Otišlo se sa 1:1 na odmor, a Česi su pokazali veliki motiv da dođu do preokreta, imali su nekoliko dobrih šansu pred golom Engleske, ali je Pikford ostao nesavladan.

Ipak, i to se promenilo u 85. minutu, Masopust je proigrao Ondrašeka u kaznenom prostoru gostiju, a ovaj je efektnim udarcem po zemlji naterao golmana Evertona da ponovo vadi loptu iz mreže.

Izdržali su do kraja i upisali tri vredna boda, sada imaju isti bodovni saldo kao Englezi i nalaze se na drugom mestu na tabeli.

Tako je prekinut i nestvaran niz Engleske od 43 meča bez poraza u kvalifikacijama.

Crna Gora i Bugarska ostaju bez šansi za plasman na planetarnu smotru, meč o Podgorici između ove dve selekcije okončan je bez golova.

Grupa H

Andora - Moldavija 1:0
Island - Francuska 0:1
Turska - Albanija 1:0

Andora je došla do prve pobede u kvalifikacijama u svojoj istoriji i tek trećeg trijumfa u takmičarskim mečevima, slavili su golom Marka Valesa u 63. minutu.

Minimalnu pobedu ostvarila je i Francuska, koja je kao gost savlada Island.

Gol odluke postigao je Olivije Žiru sa bele tačke sredinom drugog poluvremena.

Turska je golom u sudijskoj nadoknadi došla do pobede protiv Albanije, junak je bio Dženk Tosun, te je uspela da pobegne Islandu na drugom mestu na tabeli i tako napravi veliki korak ka plasmanu na Euro.

Francuzi i Turci imaju po 18 bodova, Island je iza sa šest bodova manje.