Euro 2020 (kval.) - Bosna se ne predaje, ubedljiv trijumf protiv direktnog konkurenta, velika pobeda Danske!

Grupa A

Gruzija - Irska 0:0
Danska - Švajcarska 1:0

Nešto ranije odigran je meč u Tbilisiju bez golova, više OVDE.

Selekcija Danske je upisala veoma važan trijumf kod kuće protiv direktnog konkurenta za plasman na Evropsko prvenstvo, savladali su Švajcarsku na "Parkenu" i napravili veliki korak ka plasmanu na kontinentalnu smotru.

Gol odluke postigao je Jusuf Poulsen u 84. minutu susreta, na asistenciju Kristijana Eriksena.

Grupa F

Farska Ostrva - Rumunija 0:3

Rumunija je upisala očekivan trijumf na gostovanju, rutinski su savladali selekciju Farskih Ostrva i popeli se na drugo mesto grupe F.

Poveli su u 74. minutu preko Puškaša, da bi samo devet minuta kasnije sve dileme o pitanju pobednika otklonio Mitrita.

Konačan rezultat u sudijskoj nadoknadi postavio je Kešeru.

Grupa J

Bosna i Hercegovina - Finska 4:1

Ubedljiv trijumf izabranika Roberta Prosinečkog, kojim je selekcija BiH zadržala šanse za plasman na Euro.

Doživeli su peh u samom startu, kada je Edin Višća morao da napusti teren.

Ipak, čovek koji ga je zamenio, Izet Hajrović, samo 11 minuta kasnije postiže gol za vođstvo Bosanaca.

Igrao se 37. minut kada su duplirali prednost, precizan je sa bele tačke bio vezista Juventusa Miralem Pjanić.

Sa 2:0 se otišlo na odmor, a već u 38. minutu je bilo i 3:0, drugi gol sjajnog Pjanića, ovoga puta na asistenciju Cimirota.

Kada je u 73. minutu Armin Hodžić povisio na 4:0 sve je bilo jasno, Finci su uspeli samo da postignu utešan pogodak u 79. minutu, strelac je bio Pohjanpalo.

BiH na trećem mestu grupe J, ali sa samo dva boda manje od drugoplasirane Finske, dok je Italija u dobroj poziciji da pobedom protiv Grčke praktično obezbedi plasman na kontinentalnu smotru.