Euro 2020 (kval.) - Belgijanci pobedom u Kazahstanu proslavili plasman na EP

nedelja 13.10.2019.
16:56

Selekcija Belgije slavila je u Kazahstanu u okviru osmog kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Beta/AP Photo

Najbolje rangirana reprezentacija sveta slavila je u Kazahstanu sa 0:2 (0:1), te su tako "Crveni Đavoli" pobedom proslavili plasman na kontinentalnu smotru, koji su izborili već u minulom kolu.

Poveli su u 21. minutu, vezista Lestera Denis Prat je pronašao Batšuaija, a napadaču Čelsija nije bilo teško da sa par metara matira Nepogodova.

Otišlo se sa 1:0 na odmor, da bi nakon osam minuta igre u nastavku duplirali prednost, ovoga puta Eden Azar u ulozi asistenta, strelac je bio desni bek PSŽ Toma Menije.

U nastavku smo videli još par prilika za Belgiju, pretili su pretežno Mertens i Azar protivniku, ali je golman Kazahstana uspeo da sačuva mrežu, imala je i domaća selekcija par svojih prilika, ali je Kurtoa ostao nesavladan.

Tako su puleni Roberta Martineza upisali i osmu pobedu u isto toliko kola kvalifikacija, što je rekord ove reprezentacije, a kako stoje stvari mogli bi na Euro da odu i sa maksimalnim brojem bodova u grupi I, što bi zaista bio jedinstven učinak.