Euro 2020 (kval.) - Belgija "devetkom" do prvenstva Evrope, velika tri boda za "Vatrene", Makedonci upisali važan trijumf

četvrtak 10.10.2019.
22:54

Večeras su nastavljene kvalifikacija za Evropsko prvenstvo koje će se u nekoliko zemalja održati naredne godine.

EPA-EFE/ANATOLY MALTSEV

Grupa C

Belorusija - Estonija 0:0
Holandija - Severna Irska 3:1

Puleni Ronalda Kumana su večerašnjom pobedom izbili na čelo grupe C, a do tri bitna boda došli su u nadoknadi vremena.

Povela je selekcija Severne Irske u 75. minutu preko Dalasa, da bi pet minuta kasnije Depaj poravnao rezultat.

Ostalo je 1:1 sve do sudijske nadoknade, kada je već u prvom minutu Luk de Jong preokrenuo rezultat.

Tačku na ovaj susret stavio je u četvrtom minutu nadoknade Memfis Depaj, svojim drugim pogotkom na utakmici.

Grupa E

Hrvatska - Mađarska 3:0
Slovačka - Vels 1:1

Aktuelni vicešampion sveta je napravio veliki korak ka plasmanu na kontinentalnu smotru, kako su na svom terenu savladali Mađarsku i to veoma ubedljivo.

Poveli su u petom minutu, strelac je bio Luka Modrić.

U 24. minutu je na 2:0 povisio odlični napadač zagrebačkog Dinama Bruno Petkokvić, da bi isti fudbaler u 42. minutu postigao i treći gol za "Vatrene".

Imao je Ivan Perišić u 55. minutu idealnu priliku da uveća prednost Hrvatske, ali je neprecizno izveo jedanaesterac.

U drugom susretu ove grupe Slovačka je kod kuće došla do vrednog boda protiv Velsa.

"Zmajevi" su poveli u 25. minutu preko Mura, kojem je asistirao Danijel Džejms.

Ipak, nakon osam minuta igre u drugom poluvremenu, Slovaci dolaze do izjednačnja preko Juraja Kucke.

U 88. minutu peh za domaćina, Đomber je zaradio drugi žuti karton, ali su Slovaci izdržali do kraja, te su osvojili bod.

Grupa G

Austrija - Izrael 3:1
Letonija - Poljska 0:3
Severna Makedonija 2:1

Austrijanci su zadržali drugo mesto u grupi, do pobede su ih vodili Lazaro, koji je poravnao rezultat, nakon što je prednost Izraelu doneo Zahavi, kao i Hintereger i Sabicer, koji su im doneli trijumf golovima u drugom delu igre.

Poljaci ubedljivi u Letoniji, a het-trik je upisao Robert Levandovski.

Vrlo važan trijumf upisala je selekcija Severna Makedonije, slavili su na svom terenu protiv Slovenije sa 2:1 i izbili na treće mesto grupe.

Poveli su preko sjajnog Elmasa u 50. minutu, da bi u 68. minutu vezista Napolija postigao i svoj drugi gol na susretu za 2:0.

Tek u petom minutu nadoknade Slovenci dolaze do gola, strelac je bio Iličić i to sa bele tačke.

Grupa I

Kazahstan - Kipar 1:2
Belgija - San Marino 9:0
Rusija - Škotska 4:0

Belgija je prva reprezentacija koja je i matematički obezbedila plasman na Euro 2020. godine, a to su uradili sa stilom, spakovali su čak devet golova nemoćnoj selekciji San Marina.

U strelce su se upisali Lukaku (dva puta), Čadli, Tilemans, Benteke, Veršaren i Kastanj, dok su fudbaleri San Marina postigli i dva auto gola, nespretni su bili Broli i Grandoni.

Rusija je nadomak plasmana na Euro, slavili su protiv Škotske kod kuće veoma ubedljivo.

Poveli su preko Dzjube u 57. minutu, samo tri minuta kasnije Ozdoev je duplirao prednost "Zbornaje Komande", da bi Dzjuba svojim drugim golom u 70. minutu otklonio sve dileme.

Konačan rezultat postavio Golovin u 84. minutu utakmice.