EURO 2016 - Pobedio i Lihtenštajn, Rusi pali u Beču

• Autor: Boban Filipović

• 15. novembar 2014.

• 20:17

Iznenađujući rezultati ovog popodneva u kvalifikacijama za predstojeće EP u Francuskoj, jedino Ukrjaina rutinski završila posao.

Rusi su razočarali, dobro ne baš toliko kao njihova pravoslavna braća Srbi i Grci sinoć.

"Zbornaja" je doživela prvi poraz u kvalifikacijama na gostovanju Austriji, koja se sa ova tri boda učvrstila na liderskoj poziciji na tabeli grupe G.

Jedini gol na stadionu "Ernst Hapel" u Beču postigao je Okotie na asistenciju Harnika u 73. minutu meča.

U derbiju začelja grupe G Lihteštajn je kao gost savladao Moldaviju minimalcem u gosima i tako ostvario prvu pobedu u kvalifikacijama. Gol odluke u Kišinjevu postigao je Burgmajer 15-ak minuta pre kraja.

Odigran je i jedan meč u grupi C, Ukrajina je bez problema trijumfovala u Luksemburgu sa 3:0, Jarmolenko je postigao sva tri gola.