Koliko god tvrdio da se ne ljuti na Žoze Murinja i njegovu izjavu koja je tokom sezone izazvala veliku pažnju, 'starac' Eto je ipak zamerio Portugalcu.
Sajt 'africanfootbal.com' prenosi izjavu iskusnog kamerunskog napadača u kojoj je ogorčeni Eto Žoze Murinja nazvao budalom, što je svakako centralni deo razgovora za pomenuti izvor, čiji su novinari Etoa sačekali na aerodromu u Abidžanu.
Upitavši ga da prokomentariše činjenicu da će predstojeći Mondijal biti verovatno i njegov poslednji, dobili su neočekivani odgovor.
„Hvala vam što ste me obavestili da je Brazil moj poslednji Mondijal.“
„Samo zato što me je budala nazvala starcem ne morate da verujete u to. Imam 33 godine i verovatno ste primetili da čak i kao 'čiča' igram bolje od mnogih mladića.“, rekao je Samjuel Eto, a potom se osvrnuo i na svoju budućnost.
„Mnogi veruju da ću da se povučem i odem u Ameriku ili Srednji istok, ali ja sam ponovo doživeo radost igranja u Ligi šampiona i nastaviću da igram u tom takmičenju. Gde? To neću da vam kažem.“
„Ono što ću vam reći je da sam i fizički i psihički spreman i da se osećam sjajno.“, jasan je Samjuel Eto.