Espanjol slomio Majorku

• Autor: Filip Mitrović

• 18. januar 2013.

• 23:05

Na premijernom duelu 20. kola španske Primere, Espanjol kao domaćin savladao Majorku u meču koji su obeležili preokreti.

Espanjol je osvojio važna tri boda protiv Majorke na svom terenu, pošto je u meču punom uzbuđenja i perokreta slavio rezultatom 3:2.

Domaćn dolazi do prednosti u 16. minutu, a put do mreže golmana Aouatea pronašao je Simao.

Ipak, do kraja poluvremena Majorka uspeva da preokrene rezultat u svoju korist. Najpre je Đovani dos Santos izjednačio u 35. minutu, a prednost gostima donosi Havi Martines tri minuta pre odlaska na odmor.

Espanjol stiže do izjednačenja sa bele tačke u 68.minutu, siguran egzekutor bio je Verdu.

Konačan rezultat postavlja Baena, golom u 83. minutu i donosi veliku pobedu svom timu, dva minuta pošto su gosti ostali sa igračem manje. Isključen je Luna zbog drugog žutog kartona.

Ovom pobedom Espanjol je stigao do 21. boda i 14. mesta na tabeli, Majorka ostaje 18-ta, u zoni ispadanja, sa 17 osvojenih bodova.