• Autor: Milovan Longinov

• 22. septembar 2016.

• 21:56

Dve pobede gostiju u pretposlednja dva meča petog kola Primere.

Fudbaleri Espanjola i Leganjesa zabeležili su važne pobede na gostovanjima Osasuni i Deportivu.

Espanjol je posle dva remija i dva poraza, u petom kolu konačno došao do prve pobede u ovoj sezoni.

Katalonci su poveli golom Lea Baptistaa u 42. minutu, a izjednačio je Leon u 68. Ipak, gosti su brzo došli do novog vođstva, u 72. minutu, četvrtim golom Morena ove sezone.

Espanjol je sada skočio na 15. poziciju sa pet bodova, dok je Osasuna ostala pretposlednja sa samo dva osvojena boda.

U drugom večerašnjem susretu, Deportivo je izgubio na svom Riazoru od Leganjesa. Deportivo je poveo golom Borhesa u 31. minutu, ali je u drugom poluvremenu usledio potpuni preokret.

Najpre je u 55. minutu Lusijanu pogodio za 1:1, da bi šest minuta kasnije Gabrijel pogodio za konačnih 1:2.

Leganjesu je ovo bila druga pobeda i sada je sa sedam bodova na sredini tabele, dok Depor ima pet bodova.