Espanjol i Bilbao remizirali uz kišu golova u Barseloni

• Autor: Miloš Marković

• 16. septembar 2012.

• 14:54

Prvi meč nedeljnog programa španskog fudbalskog prvenstva doneo je jedan uzbudljiv susret i šest golova.

Na stadionu Kornelji El Prat viđen je uzbudljiv meč između domaćeg Espanjola i Atletik Bilbaoa koji je završen rezultatom 3:3.

Domaći tim je ostao bez sva tri boda i prve pobede u novoj sezoni, pobede koja je izgubljena u poslednjih deset minuta meča koja je Espanjol odigrao sa igračem manje, obzirom da je Longo, strelac trećeg pogotka za svoj tim, dobio crveni karton.

Goleada je započela u 18, minutu kada je domaćem timu prednost doneo Lopez. U 44. minutu domaći tim povećava prednost na 2:0 preko Verdua koji postavlja rezultat sa kojim se otišlo na odmor.

Nakon deset minuta u nastavku meča, Baski prvo smanjuju zaostatak preko Aduriza, a onda u 71. stižu i do izjednačenja preko Ljorentea.

U 80. meču pomenuti Longo vraća prednost Espanjolu koja je trajala samo tri minuta kada je Aduriz postigao svoj drugi, a ukupno treći gol za Bilbao i postavio konačni rezultat meča 3:3.

Nakon ovog duela, Espanjol se nalazi na 18. mestu na tabeli sa samo jednim bodom, dok su Baski 13. sa 4 boda iz četiri kola.