Espanjol bolji od Baskijaca

• 23. septembar 2013.

• 23:52

U poslednjoj utakmici petog kola Primere, Espanjol je na svom terenu savladao ekipu Bilbaa i zadržao priključak sa ekipama u vrhu tabele.

Peto kolo šoanske Primere kompletirano je utakmicom između Espanjola i Bilbaa, a kao pobednik je izašla domaća ekipa rezultatom 3:2.

Espanjol je poveo u 24. minutu, evrogolom Viktora Sančeza, koji je sa preko 20 metara 'skinuo paučinu' u gornjem desnom uglu gola gostiju.

U finišu prvog poluvremena Oskar de Markos je doneo izjednčenje Baskijcima, da bi u nastavku Viktor Sančez u 49. i Serhio Garsija u 62. minutu osigurali dva gola prednosti Espanjolu.

Rezultatom 3:1 ušlo se u sam finiš, da bi u nadoknadi vremena, Ibai lepim golom iz slobodnog udarca ublažio poraz gostiju - 3:2.

Espanjol je posle ove pobede na petom mestu sa 11 bodova, a Bilbao na šestom sa devet osvojenih bodova.