Eredivizija: Novi trijumf PSV-a, golčina De Jonga

subota 03.03.2018.
21:49

Fudbaleri PSV Ajndhovena slavili su na svom stadionu, u okviru 26. kola holandskog šampionata.

Beta/AP Photo/Dmitry Lovetsky

Izabranici Filipa Kokua slavili su na "Filips Stadionu" protiv Utrehta sa 3:0 (2:0).

Poveli su u 16. minutu, Lojvin je nespretno skrenuo jedan centaršut fudbalera PSV-a sa leve strane, u sopstvenu mrežu.

A onda, šest minuta kasnije, najlepši trenutak na utakmici, Arijas je centrirao sa desne strane, a Luk de Jong je popularnim "makazicama" zatresao mrežu gostiju.

Fantastično se snašao snažni Holanđanin i tako došao do svog 10. gola ove sezone.

Gol pogledajte OVDE.

U drugom poluvremenu je konačan rezultat postavio Bergvajn, a novu asistenciju je upisao Arijas.

PSV i dalje prvi na tabeli Eredivizije, imaju 68 bodova, 10 više od drugoplasiranog Ajaksa, ali uz utakmicu više. Utreht četvrti sa čak 24 boda manje od današnjeg rivala.