Eredivizija: Kiks "Kopljanika" u Utrehtu, PSV korača ka tituli, bizarna scena obeležila završnicu

nedelja 28.01.2018.
14:39

U okviru 20. kola holandskog šampionata, Utreht je ugostio ekipu Ajaksa.

EPA/GUILLAUME HORCAJUELO

Nakon 90 minuta utakmice na "Galgenvard" stadionu u Utrehtu nije bilo pobednika, meč je okončan sa najnepopularnijh 0:0.

U prvom poluvremenu nije bilo previše uzbuđenja, posed je bio ravnopravno podeljen, Ajaks je bio nešto opasniji rival.

U nastavku, "Kopljanici" su dodali gas, viđen je daleko bolji fudbal, Ajaks je pretio, ali Neres, Huntelar i Klajvert nisu uspeli da probiju odbranu domaće ekipe.

Imali su 16 šuteva ka golu protivnika u drugih 45 minuta izabranici Erika Ten Haga, ali promene rezultata nije bilo.

Interesantan detalj dogodio se u nadoknadi vremena, kada je fudbaler Utrehta Gorlter zaradio drugi žuti karton.

On je naime već bio na klupi za rezervne igrače, trener domaće ekipe ga je iz igre izveo još u 58. minutu, ali je napadač u nadoknadi vremena pokušao da kupi vreme svojim saigračima, pa je oteo loptu Džastinu Klajvertu, koji je krenuo da izvede aut. Sudija je to primetio, dodelio mu je i žuti karton, bio je to njegov drugi na susretu, pa je prvi otišao na tuširanje.

PSV sada ima sedam bodova više od Ajaksa, čini se da "Filipsovci" laganim koracima marširaju ka novoj tituli u Holandiji.