nedelja 19.01.2020.
16:30

Ekipa Erika ten Haga pobedom je otpočela drugi deo sezone.

EPA-EFE/NEIL HALL

Fudbaleri Ajaksa su slavili pred svojim navijačima protiv roterdamske Sparte, rezultatom 2:1 (1:0) u prvom zvaničnom meču po povratku sa pauze.

Poveli su u 15. minutu, Van de Bek je sa par metara zakucao loptu u mrežu gostiju za 1:0.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, da bi nakon 15 minuta igre u nastavku Gravenberh povisio na 2:0, na asistenciju Ekelenkampa.

Usledila je bolja igra gostiju, koji u 74. minutu dolaze do pogotka preko rezerviste Piroa.

Imali su gosti do kraja još par prilika da dođu do boda, mladi Martinez je skinuo i jedan pokušaj sa linije, ali je Onana ipak ostao nesavladan, te je Ajaks trijumfalno počeo 2020. godinu.

Prvi su na tabeli sa 44 osvojena boda, imaju tri više od AZ Alkmara, Sparta 11. sa 24 boda manje od današnjeg rivala.

Za "Kopljanike" je i ovoga puta svih 90 minuta odigrao reprezentativac Srbije Dušan Tadić.