EP (U21): Sjajna uvertira pred Nemce, Danci obradovali "orliće"

četvrtak 20.06.2019.
20:26

Reprezentativci Srbije i dalje imaju matematičke šanse za prolazak dalje.

EPA-EFE/GABRIELE MENIS

Danska je uspela u drugoj utakmici u grupi B da ostvari trijumf nad Austrijom sa 3:1, meč obeležio levi bek Maele sa dva gola.

Počeli su Danci odmah ofanzivno, jasno je da bi poraz ili remi maltene i matematički diskvalifikovao ovu reprezentaciju. Skov je pogodio stativu, zatim i Kristensen promašuje odličnu šansu.

Prednost im ipak donosi Maele koji se sjajno ubacio po levoj strani i u maniru rasnih strelaca, defanzivac donosi vođstvo u 33. minutu.

Ovim rezultatom smo otišli na poluvreme iako je levi beki Danske imao priliku da udvostruči vođstvo svog tima.

Maltene odmah po povratku sa pauze, Austrijanci stižu do izjednačenja.

Igrao se 47. minut kada je posle kornera odlično šutirao glavom Linhart, golman je bio nemoćan 1:1.

Danska je opet nastavila sa ofanzivom, ali najbolju šansu su imali Austrijanci koji ipak ne koristi Baumgartner, koji je promašio penal za preokret u 73. minutu.

Fudbaleri Danske ipak stižu do pobede golom u 77. minutu, strelac je ponovo levi bek Maele. Konačan rezultat postavio je Skov Olsen u trećem minutu nadoknade.

Sada je sve na "Orlićima" koji se od 21 čas sastaju sa reprezentacijom Nemačke.