EP (U21) - Poljaci šokirali domaćina!

sreda 19.06.2019.
22:52

Reprezentacija Poljske je uspela da savlada domaćina turnira, reprezentaciju Italije.

EPA-EFE/ALESSIO MARINI

U drugom meču Grupe A večeras reprezentacija Poljske je uspela da savlada Italiju sa 1:0 iako je u velikom delu meča bila u podređenom položaju.

Italijani su pretili rvo preko Kijeze, potom preko Mandragore, da bi onda u 40 minutu Poljaci došli do gola. Nakon slobodnog udarca, lopta se od živog zida odbila do Bjelika, koji odličnim udarcem pogađa sam ugao gola Italijana.

Samo četiri minuta kasnije Italijani stižu do gola preko Orsolinija, ali je nakon VAR intervencije sudija preinačio odluku, dosudio je ofsajd, pa je rezultat ostao nepromenjen.

Sandro Tonali i Lorenco Pelegrini su imali svoje šanse, ali Poljaci su izdržali do samog kraja.

Moramo napomenuti i Zaniola koji je zaslužio i crveni karton, ali je kažnjen samo žutim kada je nezgodno startovao na svog čuvara.

Situacija u grupi je takva da Poljaci imaju svih 6 bodova, Italijani su ostali na 3.