ponedeljak 17.06.2019.
22:55

Da sve bude teže, Nemačka nam je naredni rival.

EPA-EFE/GABRIELE MENIS

Mlada reprezentacija Nemačke ubedljivo je startovala na Evropskom U21 prvenstvu u Italiji i San Marinu.

Nemci su večeras u prvom kolu Grupe B savladali Dansku sa 3:1 i preuzeli prvo mesto u grupi, a istovremeno poslali Srbiju na poslednje, jer su naši ''Orlići'' ranije danas u istoj grupi poraženi od Austrije sa 2:0.

Prvo poluvreme obeležio je gol Rihtera u 28. minutu, kojim je Nemačka povela sa 1:0. Isti igrač posle sedam minuta igre u drugom delu suplira prednost svog tima, a kada je Valdšmit posle kontre u 65. povisio na 3:0, pitanje pobednika je definitivno bilo rešeno.

Do kraja, Danci su golom Skova iz jedanaesrerca stigli do počasnog pogotka, za konačnih 3:1.

Tabela posle prvog kola: Nemačka 3, Austrija 3, Danska 0, Srbija 0 bodova.

U sledećem kolu, 20. juna, Srbija se sastaje sa Nemačkom, a Austrija će igrati protiv Danske.