EP - Nemci posle penala izbacili Engleze!

utorak 27.06.2017.
20:48

Kakav meč, Nemačka čeka Italiju ili Španiju.

EPA/ANDRZEJ GRYGIEL

Mlada fudbalska selekcija Nemačke plasirala se u finale EP pošto je u polufinalu posle boljeg izvođenja penala savladala Englesku rezultatom 6:5 (2:2).

Posle regularnih 90 minuta bilo je 2:2, nakon produžetaka nije bilo promene rezultata, a u penal seriji uspešniji su bili Nemci, koji su promašili jedan, a Englezi dva penala.

Nemci će u finalu u petak igrati sa boljim iz duela Španija - Italija koji je na programu u 21 sat.

U izuzetno zanimljivoj utakmici, sa velikim brojem prilika, i čak 54 pokušaja ka oba gola, Nemci su imali više od igre, ali su Englezi bili precizniji u napadu.

Nemci su do vođstva došli u 35. minutu, kada je Selke iskoristio asistenciju Toljana i pogodio za 0:1.

Ipak, njihovo vođstvo trajalo je svega šest minuta, pošto se u 41. Grej našao na pravom mestu posle kornera, i nakon pravog karambola izjednačio na 1:1 i tim rezultatom otišlo se na odmor.

Englezima nije trebalo mnogo da preokrenu rezultat, pošto je u petom minutu nastavka, Temi Abraham iskoristio pas Hjuza kroz peterac i lako pogodio za 1:2.

Nemci su imali više od igre, stvarali su bolje prilike, držali loptu u svojim nogama i to im se isplatilo u 70. minutu.

Arnold je centrirao iz kornera, a Plate se našao na pravom mestu i glavom od prečke izjednačio na 1:1.

Ni posle dodatnih 30 minuta u produžecima, nije bilo pobednika, iako su obe ekipe zajedno imale 54 udarca ka golu.

Penal serija:

1 - Arnold pogađa prvi za Nemce, a Bejker za Engleze
2 - Pikford čita Gerhartovu nameru i brani, ali i Polersbek Abrahamovu, pa ostaje 1:1
3 - Filips snažno zateže i pogađa, kao i Čilvel - 2:2
4 - Mejer je precizan, a Vord-Praus skida paučinu za 3:3
5 - Amiri donosi novu prednost Nemcima, a Nejtan Redmond šutira direktno u golmana, Engleska je ispala!