nedelja 08.09.2019.
19:56

Danska se ispromašivala u Tbilsiju.

EPA-EFE/LAURENT GILLIERON

Petkovićevi izabranici sigurni na svom terenu, Danci odigrali tek 0:0 u Gruziji, dok su Rumuni slavili minimalnu pobedu.

Švajcarska je rešila posao već u prvom poluvremenu.

Kanonada domaćina u Sionu je krenula od 37. minuta kada prvi gol za Švajcarsku postiže Zakaraija na asistenciju Granita Džake. Šest minuta posle toga u strelce se upisuje i napadač Mehmedi, da bi Rodrigez golom u nadoknadi prvog dela igre odneo Švajcarce na tri gola prednosti posle prvih 45 minuta.

Konačni rezultat i ubedljivu pobedu od 4:0 overava rezervista Gavranović svojim golom u 87. minutu susreta.

U nastavku meča domaćini imaju istu inicijativu, u par navrata se istaknuo golman Gibraltara Koleing.

Drugi susret grupe D je doneo veliko iznenađenje, pošto favorizovana Danska nije uspela dobije Gruziju. Odlične šanse u prvom delu igre je imao Bratvajt, da bi u drugom delu igre svoje promašaje zabeležili Dolberg i Eriksen, ali je golman Đorđi Loria bio raspoložen za današnji meč u Tbilsiju.

Naredno kolo ove grupe donosi i derbi Danska - Švajcarska koji će biti od izuzetne važnosti za oba tima.

Rumuni posle šest odigranih mečeva imaju deset bodova, pošto su večeras uspeli da savladaju Maltu sa 1:0. Peti poraz zaredom gostima u okviru kvalifikacija je doneo mladi Puškaš koji je postigao jedini gol na meču u 47. minutu.