subota 23.03.2019.
22:38

Juventusov debitant postigao gol, pobedili i Bosanci.

EPA-EFE/Kai Foersterling

Večeras u terminu od 20.45 odigrane su četiri utakmice prvog kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020. godine.

GRUPA F

Fudbaleri Španije opravdali su ulogu favorita u Valensiji gde su savladali Norvešku rezultatom 2:1.

Međutim, radost gostiju trajala je svega šest minuta kada je Serhio Ramos rutinskim udarcem sa bele tačke savladao Jarštajna za prva tri boda za "Furiju" u ovim kvalifikacijama.

GRUPA J

Italija je na stadionu u Udinama pobedila Finsku sa 2:0. "Azuri" su stigli do vođstva već u sedmom minutu kada je Nikolo Barela uz malo sreće zatresao mrežu gostiju, da bi konačan rezultat postavio talentovani Moise Kin u 74. minutu susreta.

Selekcija Bosne i Hercegovine je ostvarila trijumf protiv Jermenije rezultatom 2:1. Strelci za "Zmajeve" bili su Rade Krunić u 33. i Deni Milošević u 80. minutu meča, a utešni pogodak za goste delo je Henrija Mhitarijana u trećem minutu nadoknade vremena.

Grčka je u gostima Lihtenštajnu slavila sa 2:0 golovima Kostasa Fortunisa u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena i Anastasiosa Donisa u 80. minutu.