EP (kval) - Nemac je to, igra do kraja! Miroljubivo u "eks-ju" derbiju, Belgija sigurna na Kipru!

nedelja 24.03.2019.
22:42

Sjajan meč na Amsterdam Areni.

EPA-EFE/SASCHA STEINBACH

Večeras je odigrano pet utakmica drugog kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u terminu od 20.45, a najzanimljivija utakmica viđena je u Amsterdamu.

GRUPA C

U derbiju večeri u Holandiji, fudbaleri Nemačke uspeli su da ostvare pobedu nad domaćinom rezultatom 3:2. Ekipa Joakima Leva je na sjajan način otvorila meč pošto je stigla do vođstva golom Liroja Sanea u 15. minutu. U 34. "Panceri" su udvostručili prednost prekoa Serža Gnabrija, pa su na odmor otišli sa zasluženim vođstvom.

U drugom poluvremenu videli smo totalno drugačiju utakmicu, domaćin je krenuo na sve ili ništa, pa je u jednom trenutku stigao i do izjednačenja. Prvo je Matis de Liht smanjio prednost gostiju u 48. minutu, da bi Memfis Depaj izjednačio golom u 63. Ipak, čovek odluke bio je Niko Šulc koji je u poslednjem minutu regularnog dela meča savladao Silesena i doneo svom timu vredna tri boda.

Severna Irska je u okviru iste grupe osvojila nova tri boda porazivši Belorusiju sa 2:1. Domaćin je poveo golom Džonija Evansa u 30. minutu, da bi tri minuta kasnije izjednačio Igor Stasevič. Konačan rezultat postavio je Džoš Magenis u 87. minutu.

GRUPA G

Poljska je ostvarila još jedan trijumf, ovoga puta na svom terenu je porazila Letoniju sa 2:0. Domaćin se mučio sve do 76. minuta kada je pogodio Robert Levandovski, a prednost je uvećao Kamil Glik osam minuta kasnije.

Slovenija je na svom terenu remizirala sa Severnom Makedonijom 1:1. Domaćin je poveo golom Mihe Zajca u 34. minutu, da bi Enes Bardi u 47. izjednačio rezultat.

GRUPA I

Belgija je rutinski savladala Kipar sa 2:0 golovima u prvom delu meča. U 10. je pogodio Eden Azar, da bi osam minuta kasnije Miči Bačuaji otklonio svaku dilemu oko pitanja pobednika.