Enrikeova kaznena ekspedicija i raspucani Alkaser, prvaci sveta umalo ostali "zaleđeni"

Još dva prijateljska susreta odigrana su večeras, jedan u Velsu, drugi u Francuskoj.

Epa/Rodrigo Jimenez

Selekcija Španije upisala je novi trijumf pod palicom Luisa Enrikea, ovoga puta su oružje pred "Furijom" položili Velšani.

Slavili su Španci u Kardifu sa ubedljivih 1:4 (0:3).

Igrao se osmi minut, kada je nezadrživi Pako Alkaser doneo prednost Špancima, Sevaljos mu je ostavio loptu u kaznenom prostoru rivala, a ovaj je zakucao iza leđa golmana Velsa. Bivši napadač Barselone je tako nastavio svoju seriju iz Bundeslige, gde je u dresu Borusije za 81 minut na terenu postigao čak šest golova.

Samo 11 minuta kasnije, 2:0 za goste, Saul je dobro izveo slobodnjak, Ramos je još bolje skočio i matirao Henesija.

Već u 29. minutu bilo je 0:3, a strelac je ponovo bio fantastiči Alkaser, koji je ponovo pronašao formu koja ga je krasila u Valensiji. Fenomenalno se snašao pred golom rivala i rutinski matirao golmana domaće selekcije.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, da bi u 74. minutu nakon kornera Kokea, Mark Bartra povisio na 4:0.

Konačan rezultat postavio je Sem Vouks u 89. minutu, nakon centaršuta Bruksa.

Kilijan Mbape Osman Dembele

Na stadionu u Genganu, iznenađenje. Francuzi su do poslednjeg minuta gubili od Islanda, ali su sa kreča izvukli remi, na kraju 2:2, odlična partija Islanđana.

"Ledeni" su poveli u 30. minutu, Finbogason krade loptu Kimpembeu, proigrava Bjarnasona, a ovaj jako lepim udarcem sa ivice kaznenog prostora donosi prednost selekciji Islanda.

Do kraja prvog dela igre nije bilo golova, da bi nakon 15ak minuta igre u nastavku Arnason povisio prednost Islanđana.

Ipak, prvaci sveta dolaze do gola u 86. minutu, autgol postigao je Ejolfson.

U 89. minutu penal za "Trikolore", odgovornost preuzima Mbape i postavlja konačan rezultat.