• Autor: Nikola Miloradović

• 06. novembar 2018.

• 22:24

Mediji na Ostrvu ne znaju kako ovo da objasne.

Crvena zvezda je napravila prvorazredno iznenađenje pred punim tribinama stadiona "Rajko Mitić", puleni Vladana Milojevića savladali su Liverpul sa 2:0 i tako pokazali da ih niko ne može dva puta savladati, makar ne pod vođstvom aktuelnog trenera.

I dok se u Srbiji slavi, u Engleskoj mediji pokušavaju da shvate šta se to dogodilo na najvećem srpskom stadionu.

Osim poraza, u centru pažnje je i promašaj Danijela Staridža iz prvog poluvremena. Engleski napadač je neometan dobio loptu na samo par metara od gola Zvezde, ali je na svu sreću uspeo da je šutne preko gola Milana Borjana.

Samo par minuta kasnije Pavkov je nakon kornera pogodio za 1:0, a onda je par minuta nakon toga "oživeo" gol Nikole Žigića protiv Rome u tadašnjem UEFA kupu, kada su "crveno-beli" slavili sa 3:1.

Najveća nedomica kod Engleza je kako je moguće da je Staridž promašio čist zicer, a da je Pavkov postigao evrogol sa oko 25 metara udaljenosti, protiv jednog od najskuplje plaćenih golmana u istoriji fudbala.

Kako sliku u nastavku da objasne svojim unucima jednog dana, pitaju se u Engleskoj.